С много усилия: Интер взе своето срещу Бенфика и "скочи" в челната двойка

772 0

Интер срещна сериозни затруднени, но победи Бенфика в двубой от групите на Шампионска лига. "Нерадзурите" се наложиха с минималното 1:0 над португалския гранд.

Домакините пропуснаха двуцифрен брой голови положения. Единственото попадение бе дело на Лаутаро Мартинес, който се разписа в 62-рата минута.

Така италианският гранд се изравни по точки (4) с първия Реал Сосиедат в класирането в Група "D". Отборът на Бенфика от своя страна остана последен с 0 точки.

В следващия кръг Интер домакинства на РБ Залцбург. Португалският тим пък приема Реал Сосиедат.

Как протече двубоят?

Срещата и двата тима започнаха на много високо темпо. Посока двете врати бяха разменени множество скоростни атаки, но без особени положения.

В 13-тата минута Анхел ди Мария можеше да открие резултата. Директно от корнер аржентинецът завъртя топката, която обаче уцели напречната греда.

В 24-ата минута Хакан Чалханоглу пробва мерника си от сериозна дистанция. Трубин обаче внимаваше и се намеси подобаващо.

В 41-вата минута Бенфика пропиля най-сериозната си възможност. Орснес шутира от близко разстояние, но Ян Зомер демонстрира страхотен рефлекс и отрази. Впоследствие бе отсъдена и засада.

2 минути преди края на редовните 45 Николо Барела тества вниманието на Трубин с много силен изстрел. Стражът на гостите обаче отново се справи.

10 минути, след като играта бе подновена, гредата отново се намеси в полза на Бенфика. Лаутаро Мартинес шутира силно в напречния стълб, а при добавката Барела бе спрян от Трубин.

За 3-ти път домакините нацелиха рамката на вратата в 61-вата минута. След скоростна атака Мартинес излезе на стрелкова позиция, но не отправи точен удар.

ГОООЛ! Само минута по-късно Интер все пак взе своето. Дензъл Дъмфрис съумя да запази топката в рамките на терена. От аута той продължи към Тюрам, който преодоля Трубин и откри резултата.

4 минути след попадението Димарко имаше шанс да удвои преднината на своя тим. Той го стори, но попадението бе отменено поради засада.

3 минути преди изтичането на редовните 90 Мартинес пропусна поредния си шанс очи в очи с Трубин. Аржентинецът насочи много добре топката към вратата, но вратарят се намеси с крак.