Интер запази надежда за топ 4 след разгром над Удинезе

Снимка: Guliver/GettyImages

904 0

Интер постигна убедителна победа срещу Удинезе с 4:0 като гост и запази шансове за класиране в Топ 4 в Серия А. След този успех Интер събира 69 точки на петото място, като изостава на точка и е с мач повече от третия Рома и четвъртия Лацио.

"Нерадзурите" поведоха в резултата още в 13-ата минута с гол на Ранокиа. В края на първото полувреме Интер уби всякаква интрига с два бързи гола. Първо Рафиня се разписа в 44-ата минута, а една по-късно Мауро Икарди вкара за 3:0.

В началото на втората част домакините останаха с човек по-малко след директен червен картон на Фофана. Интер намали оборотите, в сравнение с първото полувреме, но в 71-ата минута Борха Валеро оформи крайното 4:0.

Удинезе се бори за своето оцеляване в Калчото с 34 пункта на 14-ата позиция, като има аванс от едва три пред първия изпадащ Киево.