Ювентус докосва титлата след обрат срещу Болоня

Снимка: Guliver/GettyImages

1134 0

Отборът на Ювентус се доближи максимално до седма поредна титлата в Италия, след като победи Болоня у дома с 3:1 в мач от 16-ия кръг на Серия А.

„Бианконерите“ имаха преднина от четири точки пред преследвача си Наполи преди началото на кръга, но не започнаха добре двубоя с Болоня и изостанаха в резултата в 30-та минута, когато Симоне Верди реализира дузпа. Седем минути след почивката равенството бе възстановено след автогол на Себастиен Де Майо, а в 52-та минута Сами Кедира направи обратът пълен.

Шест минути след това Пауло Дибала отбеляза трети гол за домакините и осигури трите точки за своя тим. По този начин възпитаниците на Масимилиано Алегри вече водят със седем точки пред Наполи и се нуждаят от една победа в оставащите си два мача, за да станат шампиони. Торинци могат да бъдат коронясани още тази вечер, ако Наполи загуби домакинството си на Торино.