Интер запази лидерството след убедителен успех над Лацио

1624 0

Интер спечели домакинството си на Лацио с 2:1 в мач от 21-вия кръг на италианската Серия А. "Нерадзурите" запазват първото си място в класирането след изключително убедителна игра, като надиграха съперника си по всички основни показатели.

Възпитаниците на Симоне Индзаги отправиха общо 12 удара към вратата, направиха 449 паса срещу само 209 за Лацио и контролираха топката в 66% от времето. Още в 17-ата минута Алексис Санчес намери Лаутаро Мартинес в наказателното поле. Аржентинецът вкара, но голът беше отменен поради засада.

В 30-ата минута все пак Интер поведе. Лаутаро Мартинес излезе сам срещу Томас Стракоша, албанският вратар спаси, но Алесандро Бастони се оказа на точното място и стреля от далечна дистанция за 1:0. Пет минути по-късно Лацио изравни чрез Чиро Имобиле, който довкара топката след центриране от фал.

Положенията отново се редяха пред вратата на Лацио през второто полувреме. Алексис Санчес и Иван Перишич затурдниха Стракоша, преди в 67-ата минута да падне вторият гол за Интер. Бастони центрира към Милан Шкриниар и словакът вкара с мощен удар с глава.

В следващия кръг Интер има тежко домакинство на Аталанта, а Лацио гостува на Салернитана.