Интер се върна на второто място в Серия А след разгром над СПАЛ

702 0

Италианският гранд Интер разгроми СПАЛ с 0:4 като гост в мач от 33-тия кръг на Серия А. "Нерадзурите" тотално надиграха своя съперник и заслужено се поздравиха с успеха, който ги изкачи на втора позиция в подреждането и ги доближи на шест пункта зад лидера Ювентус.

Гостите откриха резултата в 37-ата минута чрез Антонио Кандрева. През втората част Интер показа апетит към голове, след като в 55-ата минута Бираги удвои преднината на отбора си, а пет минути по-късно Алексис Санчес направи 0:3.

Галярдини пък оформи крайната победа с гол в 74-ата минута, която даде надежди на хората на Антонио Конте, че могат да се борят за титлата в Италия. Интер е със 71 точки в актива си - на шест зад лидера Ювентус, с точка пред третия Аталанта и на две пред четвъртия Лацио. СПАЛ е на последното 20-то място и отдавна е изгубил надежди за своето оцеляване в елита.