Интер пак се дъни: Записа трета загуба за сезона в Серия А

1530 0

Интер допусна нова грешна стъпка през сезона в Серия А и записа трета загуба в 7 мача. Този път Удинезе остави шампионите от 2020 година с празни ръце.

"Нерадзурите" поведоха с ранен гол в Удине, но автогол върна съперника в играта. Всичко това се случи в рамките на 17 минути през първото полувреме. Победното попадение за "фриуланите" падна в 84-ата минута, когато точен бе Яка Бийол, а в 90+3 Толгай Арслан съвсем шокира миланския гранд.

Интер поведе още в 5', когато Николо Варела изпълни много технично пряк свободен удар и прати топката директно в мрежата. В 22' обаче, при свободен удар за Удинезе, топката удари Милан Шкриниар и влетя във вратата на "синьо-черните" за 1:1.

В 30-ата минута гостите можеха отново да излязат напред в резултата, когато Бастони засече центриране в наказателното поле и стреля в горния ляв ъгъл, но Марко Силвестри се отличи с брилянтна намеса.

След почивката Интер успя все пак да вкара за втори път топката в мрежата на Удинезе, но голът на Един Джеко бе отменен заради засада.

Удинезе удари в 84-ата минута, когато след отлично изпълнен ъглов удар Яка Бийол отправи светкавичен изстрел с глава от точката на дузпата, който намери долния ляв ъгъл на Ханданович. В 90+3 Толгай Арслан засече с глава чудесно центриране, след като надскочи отбраната на Интер, и заби топката под напречната греда за крайното 3:1.

След тази загуба Интер се позиционира доста по-ниско от "фриуланите" в Серия А, заемайки шестото място с 13 точки. Удинезе има 3 повече и е временно оглави класирането. Днешните домакини имат едно поражение, едно равенство и вече пет победи.