Удинезе нокаутира Рома преди визитата на „вълците“ на Лудогорец в Лига Европа

Удинезе нокаутира  Рома преди визитата на „вълците“ на Лудогорец в Лига Европа

2572 0

Удинезе разби с 4:0 Рома на „Дачия Арена“ в среща от 5-ия кръг на Серия А. Така „фриуланите“ нанесоха истински нокаут на „римските вълци“ на Жозе Моуриньо.

Поражението е първо за римския гранд от началото на сезона. Жестокият удар върху звездната селекция на Рома дойде точно преди мача с Лудогорец. „Вълците“ гостуват на родния шампион в четвъртък на старта на груповата фаза на Лига Европа.

Кошницата на преживелите кошмар гости напълниха Дестини Удоджи (5), Лазар Самарджич (56), Роберто Перейра (75) и Санди Ловрич (82).

Още в 5-ата минута домакините откриха резултата. Перейра центрира, а Рик Карсдорп сгреши, връщайки с гърди към вратаря Патрисио. Дестини Удоджи обаче дебнеше и прати топката в мрежата – 1:0.

Почти веднага след почивката гостите претендираха за дузпа заради нарушение срещу Зеки Челик, но вместо наказателен удар, играчът на Рома получи жълт картон за симулация.

В 56-та минута Лазар Самарджич матира със страхотна тупалка отдалеч неубедително намесилия се вратар – 2:0. Четвърт час преди края капитанът Роберто Перейра получи топката в пеналта и направи преднината на Удинезе класическа. Разгромът оформи Санди Ловрич в 82-ата минута след асистенция на автора на предишното попадение.

Така Удинезе изпревари именно Рома и изскочи на 4-ото място в класирането с 10 точки, постигайги най-голямата си победа в историята срещу „римските вълци“. Хората на Жозе Моуриньо вече са пети в класирането също с 10 пункта.

Удинезе – Рома 4:0

Голмайстори: 1:0 Дестини Удоджи (5'), 2:0 Лазар Самарджич (56), 3:0 Роберто Перейра (76), 4:0 Санди Ловрич (82)

Състави:

Удинезе: Силвестри, Перес, Бийол, Родриго Бекао, Роберто Перейра, Самарджич, Уолъс, Арслан, Удоджи, Жерар Деулофеу, Айзък Съксес

Рома: Патрисио, Ибанес, Смолинг, Манчини, Карсдорп, Кристанте, Матич, Спинацола,  Пелегрини, Дибала, Ейбрахам