Фиорентина се подигра с Рома на "Олимпико"

Снимка: Getty images/Gulliver

1176 0

Фиорентина се забавляваше в Рим и с класика отстрани Рома в реванш от осминафиналите за Лига Европа.

Родригес (7` д), Алонсо (18`) и Басанта (22`) отчаяха домакините и с общ резултат 1:4 осигуриха продължаването на „виолетовите” напред в турнира, в който вече 10 мача не познават загубата.

Рома пък продължи трагичната си серия във всички надпревари, където участва.

За този сезон Фиорентина за втори път отразява римляните, след като преди месец ги лиши от участие в турнира за Купата на Италия.

Мачут започна с двуостра игра като двата тима си разменяха опасности пред Вланине. След разгромната преднина от първото полувреме Фиорентина спокойно доигра втората част, като дори с този аванс създаваше повече опасности.

Още в петата минута Салах бе близо до отбелязване, но ударът му под гредата бе избит от вратаря на Рома.

Гостите стигнаха до дузпа още в 7-ата минута, когато Холевас спря непозволено Мативас. Гонсало Родригес отбеляза биейки в лувия ъгъл, но съдията отсъди ударът да се пребие, тъй като трима играчи на Фиорентина влезнаха в наказателното поле преди изстрела. Родригес този път би в дясно и отново отбеляза – 0:1.

Пянич от воле без подготовка би близо до гредата в последвалата атака.

Туросидис получи чудесна възможност след центриране от границата на наказателното поле, но ударът му мина в страни.

Уникална грешка на Скорупски позволи на Алонсо в 18-ата минута да удвои на опразнена врата. Той тръгна да спасява излизаща в корнер топка, но загуби равновесие и я свали на крака на играча на гостите.

Басанта тотално обезсмисли реванша след като от корнер вкара трети гол във вратата на „вълците”.

Ляич бе близо до връщане на гол в 28-ата минута, но Нето успя да улови

При нов корнер пък Валеро чистеше от голлинията удар след центриране от корнер.

Със започване на второто полуврема Рома бе пред пълен крах в мача, след като Мохамед Салах проби от дясно, мина през трима защитници и разтресе горната греда зад Скорупски.

Играчите на Винченцо Монтела продължиха да се забавляват на терена, а Бабакар бе близо до гол след контраатака от ляво. Скорупски с върха на пръстите си изби диагоналния му удар в ъглов удар.

Шанс за Рома се отвори чак в 60-ата минута, когато Жервиньо преодоля Нето, но Баксанта безкомпромисно успя да избие в корнер.

Салах отново бе близо до попадение след тежък удар в 78-ата минута, но гредата спаси домакините от разгром.

Безпомощността на „вълците” бе подкована от втори жълт картон за Адам Ляич 5 минути преди края.