Наполи е четвъртфиналист в мач с три греди и два отменени гола

Снимка: Getty images/Gulliver

1346 0

Отборът на Наполи продължава на четвъртфинал в Лига Европа. В мач-реванш те завършиха 0:0 като гост на московския Динамо и с общ резултат 3:1 се класираха напред.

Двата отбора имаха своите положения в този мач с 3 греди и 2 отменени гола

Мартинс нацели гредата в 11-ата минута след хубав фалц от 18 метра.

Четири минути и Калехон направи пропуск, след като получи зад защитата и преодоля вратаря на домакините.

Последваха два отменени гола на Динамо заради засади. Първо Кристофър Самба, а след това и Кокорин се разписаха и можеха да наваксат пасива от първия мач, но реферите бяха категорични.

Руснаците започнаха надъхано второто полувреме, но така и не успяха да достигнат до попадение.

Все пак Игуаин бе близо до гол за гостите в 58-ата минута. Той финтира вратаря и опита да прехвърли защитник на Динамо, но ударът му мина над вратата.

Нова греда пък бе записана на сметката на домакините в 70-ата минута, когато сглобката спаси Наполи при изстрел на Курани с глава от дузпата.

В 85-ата минута защитник на московчани отбиваше самопожертвователно удар от точката за дузпа на Калехон.