Руските тимове продължават в Лига Европа

Снимка: Getty images/Gulliver

1457 0

Зенит и Динамо са първите осминафиналисти в Лига Европа.

Отборът на Зенит (Санкт Петербург) победи като домакин ПСВ Айндховен с 3:0 в реванш от първата плейофна фаза.

В първия мач Зенит победи като гост с 1:0. С общ резултат от двата мача 4:0 тимът от Санкт Петербург се класира за осминафиналите на турнира.

Хосе Саломон Рондон в 29-ата минута, Хълк в 48-ата и отново Рондон в 67-ата минута вкараха головете за Зенит.
В 61-ата минута Люк де Йонг пропусна дузпа за ПСВ Айндховен.

Динамо (Москва) обърна като домакин белгийския Андерлехт с 3:1. Първият мач завърши 0:0.

Гостите от Белгия откриха резултата в мача, който се изигра на „Арена Химки“. Александър Митрович в 29-ата минута вкара гола за Андерлехт.

В 47-ата минута Алексей Козлов изравни, а до края на мача голове за доскорошния отбор на българския национал Станислав Манолев вкараха още Артур Юсупов в 64-ата и Кевин Курани в 90-ата минута на мача.

В 64-ата минута Александър Кокорин пропусна дузпа за Динамо, като Юсупов вкара гола си при добавката.