Драма! Имобиле спаси точката за Лацио срещу Торино с гол в края

1287 0

Лацио измъкна драматичен хикс 1:1 срещу Торино на „Олимпико“ в среща от 33-ия кръг на италианската Серия „А“. Точката за „римските орли“ спаси звездата Чиро Имобиле във втората минута на добавеното време. Преди това гостите поведоха чрез Пиетро Пелегри.

„Римските орли“ имаха териториално превъзходство през по-голямата част от двубоя. Те обаче така и не успяваха да превземат вратата не Бериша. Гостите играха много организирано и на свой създадоха немалко опасности пред тази на Стракоша.

При една от тях резервата Пиетро Пелегри, заменил Андреа Белоти, вкара гол в мрежата на римляните. До края хората на Маурисио Сари натиснаха съперника и стигнаха до равенството в добавеното време, когато Милинкович–Савич центрира в пеналта, където Чиро Имобиле с глава вкара за 1:1.

Така Лацио се изкачи до 6-ата позиция с 56 точки. Торино остава на 11-о място с 40 пункта.