Болоня шокира Лацио с убедителен успех у дома

982 0

Болоня изненада Лацио като спечели домакинството си срещу "орлите" с 3:0 в мач от седмия кръг на италианската Серия А. Домакините поведоха още в 14-ата минута, когато Муса Бароу получи пас от Артур Теате и се разписа.

Само 3 минути по-късно Бароу върна жеста и подаде на Теате, който направи резултата 2:0. И през второто полувреме римляните не успяха да намерят отговор на играта на Болоня и в 68-ата минута бранителят Аарън Хики направи резултата класически.

В 76-ата минута Лацио остана и с човек по-малко, след като Франческо Ачерби получи втори жълт и съответно червен картон. Така Болоня се изравни по точки с Лацио в класирането, като и двата тима имат по 11 пункта.

А Интер спечели драматично мача си със Сасуоло.