Бенфика покори Торино и нанесе втора загуба на Ювентус в Шампионска лига

1745 0

Бенфика успя да победи Ювентус в мач от втория кръг на група "H" в Шампионска лига. Португалският гранд надделя с 2:1 над "бианконерите" и то като гост в Италия.

Португалците изиграха много силен мач, докато "бианконерите" отново се представиха доста колебливо и не направиха достатъчно, за да вземат нещо повече от този двубой. Аркадиуш Милик откри резултата още в 4-ата минута, но Жоао Марио в 43-тата от дузпа и Давид Нерес в 55-ата минута донесоха успеха на гостите.

ВАР отново не бе на страната на "бианконерите". Първо Бенфика изравни от дузпа след намесата на едноименната система, а по-късно в края на мача тя отново се намеси и отмени гол на Душан Влахович заради засада.

През уикенда Юве гостува на амбициозния отбор на Монца, а пък Бенфика ще се отправи за визита на Маритимо.