Атанас Илиев се разписа от пейката в "български мач" от италианската Серия Б

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

2208 0

Централният нападател на България Атанас Илиев се разписа за своя Асколи при победата с 3:1 срещу Козенца, където играе друг наш национал - защитникът Андреа Христов.

В среща от 20-ия кръг на италианската Серия Б бившият таран на Ботев Пловдив не бе титуляр, но се появи в игра в 67-ата минута и 19 по-късно оформи крайния резултат. Бранителят пък започна от първата минута, но не успя да помогне на своя тим да запише нещо повече от почетна загуба.

Ключова роля за загубата изигра червеният картон на Битанте от Козенца, който напусна терена седем минути след началото на второто полувреме при резултат 0:1.

Във временното класиране в Серия Б Наско Илиев и Асколи са на осмо място с 32 точки (7 по-малко от лидера Пиза), а Козенца на Христов е на 17-а позиция с 16 пункта.

По-рано днес бившият отбор на Атанас Илиев изигра престижна контрола с руския Зенит - вижте как завърши срещата ТУК