Аталанта не сгреши при гостуването си на Верона

Снимка: Emilio Andreoli/Getty Images

694 0

Аталанта записа уверена победа като гост на Верона с 2:0 и запази четвъртото си място в класирането на италианската Серия А. Бергамаските започнаха по-уверено срещата и натиснаха съперника още в първите минути. В 33-ата минута Аталанта получи правото да изпълни дузпа. Руслан Малиновски се нагърби с отговорността и не пропусна от бялата точка.

В 42-ата минута отново Малиновски беше в основата на добра атака за "синьо-черните". Украинецът подаде към Дуван Сапата, който покачи на 2:0. Дебют за селекцията на Джан Пиеро Гасперини направи и новото попълнение Виктор Коваленко, който влезе в игра в 87-ата минута.

Така Аталанта вече има 5 точки пред петия в таблицата Наполи, но неаполитанци имат и два мача по-малко. Верона записа трето поредно поражение и се намира на девето място в таблицата с 38 точки. В следващия кръг Аталанта е домакин на Удинезе, а Верона гостува на Каляри.

Междувременно Ювентус и Интер са готови да отправят оферти за защитник на Аталанта.