Аржентинци предрешиха дербито Фиорентина - Интер в различни посоки (ВИДЕО)

1051 0

Интер загря за голямото дерби на Италия след седмица, когато ще приеме Ювентус у дома, с победа в друг важен двубой. В неделя вечер "змията" се наложи с 1:0 при визитата си на Фиорентина, а единственото попадение бе дело на Лаутаро Мартинес.

Мартинес не спира да вкарва за Интер

Аржентинецът оформи крайния резултат още в 14-ата минута, когато се оказа най-съобразителен след центриране в наказателното поле и с глава реализира 19-ото си попадение от началото на сезона.

Докато увеличава разликата в голмайсторката класация, "Ел Торо" помогна на Интер да води с точка на Ювентус, макар че има двубой по-малко в актива си към 22-ия кръг.

В големия виновник за "Ла Виола" се превърна сънародникът на Мартинес - Николас Гонсалес, който влезе от резервната скамейка в 60' и четвърт час по-късно изпълни по аматьорски начин наказателен удар след грубо нарушение на Зомер. Сега Фиорентина остава пети с 2 точки по-малко от четвъртия Аталанта (36 т.).

По-рано през сезона Интер разпиля съперника си с 4:0 като домакин, а през месец май го надигра и на финала за Купата с 2:1.

Още: Когато след загубен бас италианският колос Интер ожени Димитър Пенев

Лаутаро Мартинес приспа Наполи в края и прати Суперкупата в ръцете на Интер (ВИДЕО)

Интер вкара 3 на Лацио и излиза за трета Суперкупа в последните три години срещу Наполи (ВИДЕО)