1541 0

Милан записа равенство 2:2 с Лече в мач от осмия кръг на Серия А. Двубоят се игра на стадион "Джузепе Меаца" в Милано пред 48 700 зрители. За "росонерите" това бе първи двубой под ръководството на Стефано Пиоли.

Милан поведе в 20-ата минута с гол Хакан Чалханоглу, а Лече възстанови равенството в 62-ата чрез Кума Бабакар. Милан отново излезе напред в 81-ата минута с точен изстрел на Кшищоф Пьонтек, но не успя да удържи преднината си, след като в допълнителното време Марко Калдерони се разписа за Лече.

С актив от 10 точки Милан е на 12-о място в класирането, а Лече със 7 е на 15-а позиция. В следващия кръг тимът на Пиоли гостува на Рома.