Милан спря негативната серия след труден обрат срещу Дженоа

1411 0

Отборът на Милан сложи край на лошата си серия в Италия, след като победи Дженоа с 2:1 като гост в мач от седмия кръг на Серия А.

„Росонерите“ имаха доста затруднения в Генуа, като малко преди почивката Ласе Шоне даде преднина на домакините. Тео Ернандес успя да възстанови равенството в 51-та минута, а пет минути по-късно защитникът на Дженоа Давиде Бираски получи директен червен картон за нарушение в наказателното поле, а Франк Кеси реализира отсъдената дузпа.

Малко преди края и Милан остана с човек по-малко след втори жълт картон на Давиде Калабрия, но до повече голове така и не се стигна и „росонерите“ постигнаха трети успех от началото на сезона, след който заемат 11-то място в класирането с 9 точки. Дженоа остава на предпоследната позиция с актив от 5 точки.

В неделя вечер пък ще се играе големия сблъсък между лидерите в подреждането Интер и Ювентус. Къде да гледаме дербито на Серия А - вижте в този материал на SportLive.bg