Седма поредна победа за Наполи в Серия А

Снимка: Guliver/GettyImages

693 0

Наполи записа седмата си поредна победа от началото на сезона в италианската Серия А. На своя „Сан Паоло“ играчите на Маурицио Сари се наложиха с класическото 3:0 над гостуващия Каляри.

Така неаполитанците подобри клубния си рекорд за най-резултатен старт на първенство. Тимът от стадион „Сан Паоло“ вече има 25 реализирани попадения през този сезон. Наполи стартира сезон 1957/58 с 24 вкарани гола.

Марек Хамшик откри резултата още в 4-ата минута, след пас на Дрис Мертенс зад защитата. Пет минути преди почивката Мертенс удвои дузпа, която сам спечели, след като беше фаулиран от Филипо Романя в наказателното поле. Две минути след почивката Калиду Кулибали вкара и третия гол за Наполи.

След седем изиграни кръга Наполи е лидер в класирането със 100-процентов актив от 21 точки и голова разлика 25:2. От своя страна Каляри инкасира трета поредна загуба, която оставя тима на 14-о място с 6 пункта.