Милан се доближи на две точки от Интер и зона Европа

Снимка: Guliver/GettyImages

861 0

Милан победи Дженоа с 1:0 на стадион "Сан Сиро" пред 40 000 зрители в двубой от 29-и кръг на Серия А. Единственият гол отбеляза Матиас Фернандес в 33-ата минута.

"Росонерите" заемат шеста позиция в класирането с две точки по-малко от градския конкурент Интер, който снощи завърши наравно 2:2 с Торино като гост в атрактивен мач. Автори на головете за домакините станаха Даниеле Базели и Африйе Акуа, а за ломбардския тим се разписаха Жофри Кондогбия и Антонио Кандрева. Интересен факт е, че головете паднаха в рамките на съвсем кратко време - през първото полувреме Джо Харт пропусна елементарно удар на Кондогбия за 0:1, но Базели изравни бързо с удар с глава от упор след корнер. След почивката Торо поведе, само за да видят феновете на домакините как Харт увисва под топката след центриране отляво, което позволи на Кандрева от воле да скъса мрежата на опразнената врата.

В следващия кръг Интер посреща Сампдория, а Милан гостува на Пескара.