Аталанта погреба трагичен Милан в Бергамо (ВИДЕО)

2334 0

Много тежка загуба претърпя Милан в Серия А в последния си мач за 2019 година. "Росонерите" бяха буквално пребити от Аталанта в Бергамо, падайки с 0:5. "Бергамаските" вкараха 1 попадение през първото полувреме и добавиха още 4 след почивката. Техни автори бяха Алехандро Гомес, Марио Пашалич, Йосип Иличич на 2 пъти и Луис Муриел.

От началото и почти през целия мач домакините бяха по-активния и по-добър тим на терена. В 10' Иличич подаде към Гомес, който, след като провря топката между краката на Конти, разстреля от малък ъгъл Джанлуиджи Донарума. Последва среща на топката с гредата след удар на Пашалич и пропуск на Кастане.
В средата на полувремето Милан показа някакво пробуждане, но не успя да стигне до чисто положение. В 28' шут на Родригес мина на сантиметри от вратата на Голини. В края на полувремето Донарума извади изстрел на Иличич.

В средата на полувремето Милан показа някакво пробуждане, но не успя да стигне до чисто положение. В 28' шут на Родригес мина на сантиметри от вратата на Голини. В края на полувремето Донарума извади изстрел на Иличич. През втората част Милан изцяло рухна и инкасира още 4 безответни попадения. В 61' Пашалич покачи на 2:0, а минута по-късно Иличич оформи класическа преднина за Аталанта. Босненецът се разписа красиво и в 72', а Луис Муриел в 83' оформи крайното 5:0. Той получи далечен извеждащ пас, преодоля излезлия Донарума и вкара на празна врата.

Така миланският гранд отстоява от върха, където са Интер и Ювентус, на цели 21 точки. Аталанта е пети в класирането в Серия А с 31 пункта.