РБ Лайпциг изостана от Байерн след грешка

Снимка: Gulliver/GettyImages

858 0

Германският РБ Лайпциг направи грешна стъпка и позволи на Байерн Мюнхен да се откъсне на 4 точки в Бундеслигата, след като завърши 1:1 у дома с Айнтрахт Франкфурт в 25-ия кръг.

Вчера Байерн нямаше проблеми при визитата в Бремен и победи местния тим с 3:1 и има 58 точки. РБ Лайпциг е с 54 и девет мача преди края на сезона.

След нулево първо полувреме Емил Форшберг даде преднина още в 1-ата минута на второто полувреме. Джъстин Клуйверт стреля, вратарят Кевин Трап боксира, но скандинавецът изпревари Ивън Н'Дика и прати топката в мрежата.

След гола домакините потърсиха ново попадение, с което да затвърдят преднината си. Последва обсада на вратата на бившия вратар на Пари Сен Жермен, но Айнтрахт не се пропука втори път. И на свой ред изчака момента, за да нанесе своя удар, като в 61-ата минута Даичи Камада изравни.

Айнтрахт е на четвъртото място, което може да им гарантира първо участие в Шампионската лига в историята. Тимът има 44 точки, на 2 пред Борусия (Дортмунд).