Последният в Германия удари Лайпциг, Байер би Хофенхайм в мач с 5 гола

729 0

Байер Леверкузен победи Хофенхайм в мач с 5 гола в 10-ия кръг на Първа Бундеслига. "Аспирините" поведоха с 2:0 през първото полувреме, но домакините изравниха в първите 15 минути на второто.

Победното попадение падна в 70-ата минута и бе дело на Алехандро Грималдо. Той получи подаване от Виктор Бонифас на ръба на наказателното поле и намери левия ъгъл на Бауман за 3:2.

Иначе Байер поведе с гол на Флориан Вирц в 9', а Грималдо покачи на 2:0 в добавеното време на първата част. С попадения на Щах в 56' и на Вегхорст в 58' Хофенхайм се върна в мача, преди Грималдо да каже последната си дума.

"Аспирините" са лидер в класирането с 28 точки, докато днешният им съперник е шести с 18.

В друг мач от кръга Майнц 05 победи РБ Лайпциг с 2:0. И двата гола паднаха през второто полувреме. В 76' Джа-Сун Лий реализира с глава с асистенция на Карим Онисиво, а 4 минути по-късно Леандро Барейро наказа Лайпциг за втори път в срещата.

Попадението бе признато с 2 минути закъснение, тъй като беше проверено от ВАР заради съмнения за засада.

С успеха Майнц напусна последната позиция в класирането и вече е 17-и. Това беше тяхна първа победа за сезона. Лайпциг е пети, на 5 точки от върха.