Обратно в реалността: Байерн Мюнхен прегази Фрайбург и е по петите на Унион Берлин (ВИДЕО)

1469 0

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен напомни за мощта си, разгромявайки втория във временното подреждане Фрайбург с 5:0 като домакин в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата. Баварците записаха петата си победа през сезона и изместиха Фрайбруг от второто място.

След само 13 минути игра Байерн Мюнхен излезе напред в резултата. След бързо разиграване тимът успя да "матира" отбраната на Фрайбург. Атаката бе завършена от Серж Гнабри, който успя да засече топката на няколко метра от голлинията.

Video edited on Kapwing

В 33-ата минута Байерн удвои преднината си. Лирой Сане намери Ерик Максим Чупо-Мотинг, който направи резултата 2:0. В началото на втората част двамата си размениха ролите, като този път Чупо-Мотинг асистира, а Сане вкара с хубав удар от средна дистанция.

Три минути след гола на Сане тимът на Байерн стигна и до четвърти гол. Серж Гнабри изведе Садио Мане зад отбраната на Фрайбург, а той нямаше проблеми да завърши. В 80-ата минута и Марсел Забицер добави един гол, правейки резултата 5:0.

С победата Байерн зае второто място в подреждането с 19 пункта и се намира на четири пункта зад лидера Унион Берлин. Фрайбург пък остава на трето място с 18 пункта. В следващия кръг баварците гостуват на Хофенхайм, а Фрайбург приемат Вердер Бремен.