Нойер иска и много сериозна заплата от Байерн за нов договор


Нойер иска и много сериозна заплата от Байерн за нов договор
Снимка: Getty Images/Guliver

1929 0

Вратарят на Байерн Мюнхен Мануел Нойер има още сериозни условия, за да подпише нов договор с клуба. Както е известно, двете страни преговарят от известно време по този въпрос, но наскоро стана ясно, че германският национал иска прекалено дългосрочен контракт.

Въпреки че е на 34 години, Нойер иска 5-годишен контракт с клуба. "Баварците" са готови да му предложат 2-годишно споразумение. Сега обаче "Bild" илезе с информация, че вратарят има и високи финансови претенции към клуба. Той иска заплата не по-малко от 20 милиона евро годишно.

Претенциите на титуляря на Байерн се основават до голяма степен на факта, че съотборниците му Люка Ернандес и Филипе Коутиньо печелят по над 20 милиона годишно. През настоящия сезон Нойер записа 37 мача за Байерн, в които допусна 38 гола. В 15 срещи той запази мрежата си суха. Действащият му контракт с клуба е до юни 2021 година. Заради претенциите на стража той бе сериозно разкритикуван от немска легенда - вижте подробности тук. 

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички