Класически Борусия (Дортмунд) натика Шалке почти до самото дъно

1031 0

Борусия (Дортмунд) стана поредният отбор, разгромил Шалке 04 през настоящия сезон. Това се случи в рурското дерби в пети кръг на Първа Бундеслига, което "жълто-черните" взеха с категоричното 3:0. И трите им гола обаче бяха реализирани през второто полувреме.

В 55' Мануел Аканджи пое отскочила топка след изпълнение на корнер и я прати умело в долния ляв ъгъл на вратата на "кралскосините" за 1:0. Шест минути по-късно Джейдън Санчо намери Ерлинг Холанд в наказателното поле и той копна топката, отчитайки излизането на вратаря.

Крайното 3:0 бе оформено в 78' от Матс Хумелс, който бе намерен от Рафаел Герейро при центриране от ъглов удар. Защитникът стреля с глава от точката на дузпата, пращайки топката в горния ляв ъгъл на Рьонов. В класирането Борусия (Дортмунд) е трети с 12 точки, колкото и вторият - Байерн, а Шалке е на 17-а позиция със само 1 спечелена точка.