Хеттрик на Левандовски изведе Байерн Мюнхен до нов разгром в Бундеслигата

1095 0

Немският шампион Байерн Мюнхен разгроми Айнтрахт Франкфурт с 5:0 като домакин в мач от петия кръг на Бундеслигата. Над всички на терена отново бе Роберт Левандовски, който отбеляза хеттрик за победата на своя отбор.

Още в 10-ата минута полякът откри резултата и осигури спокойствие на съотборниците си. 16 минути по-късно отново той се разписа, за да удвои преднината. След час игра Левандовски вкара и третото си попадение в срещата, а осем минути по-късно вече беше на резервната скамейка за заслужена почивка.

В 72-рата минута Лирой Сане успя да добави едно попадение, а в края на срещата Мусиала оформи крайното 5:0. С победата Байерн се доближи на една точка от лидера РБ Лайпциг. След пет мача баварците са с най-силната атака - 22 отбелязани гола, което е с 10 повече от тима на Лайпциг. Айнтрахт регистрира първа загуба през сезона и е на 6-о място с 8 пункта.