Байерн Мюнхен и Байер Леверкузен останаха непобедени и след зрелищното дерби помежду им (ВИДЕО)

3295 0

Байерн Мюнхен и Байер Леверкузен не успяха да се победят в дербито в четвъртия кръг на Бундеслигата. Двата тима влязоха в срещата като непобедени от началото на сезона, а в петък вечер си спретнаха зрелищно 2:2.

Отборите реализираха в началото и края, след като Кейн откри със своя гол №300 на клубно ниво в своята кариера, а Грималдо изравни в 24'. В заключителния четвърт час "аспирините" нацелиха страничния стълб и се разминаха с реализирането на няколко положения.

Тогава се стигна до 86-ата минута, когато забравеният в наказателното поле Горецка реализира след подаване на Тел. В добавеното време аржентинският полузащитник на гостите отново се наложи да изравнява и го стори успешно от дузпа в 94-ата минута.

Така известните отбори ще останат на върха във временното класиране и след четвъртия кръг със своите 10 точки. В следващия кръг "аспирините" посрещат аутсайдерът Хайденхайм, а баварците са домакини на Бохум.

Следете всичко най-интересно около Бундеслигата със SportLive.bg!