Всички резултати и голмайстори в евроквалификациите (13.10)

831 0

Националният отбор на Германия победи убедително Естония с 3:0 в Талин в квалификация за Евро 2020. Германците играха с човек по-малко почти цял мач - в 14-ата минута Емре Джан получи директен червен картон.

Въпреки това, след почивката Бундестима порази три пъти вратата на домакините. Илкай Гюндоган откри резултата в 51-ата минута, отново той бе точен шест минути по-късно, а в 71-ата мин. Тимо Вернер оформи крайното 3:0. Германия заема второ място в група С, с равни точки с Холандия (15), Естония е на последното пето.

В група G Полша надделя над Македония с 2:0 във Варшава и си гарантира място на Евро 2020. И двата гола бяха отбелязани в заключителния четвърт час, като Пшемислав Франковски даде преднина на поляците в 74-ата минута, а Аркадиуш Милик затвърди победата в 80-ата. След изиграни осем кръга тимът на Полша има 19 точки и не може да бъде изместен от второто място.

Всички резултати и голмайстори от снощните двубои (13.10):

Казахстан - Белгия 0:2 (0:1 Миши Батшуай (21') 0:2 Тома Мюние (53')

Беларус - Холандия 1:2 (0:1 Жоржиньо Вайналдум (32') 0:2 Жоржиньо Вайналдум (41') 1:2 Станислав Драгун (54')

Унгария - Азербайджан 1:0 (1:0 Михай Корхут (10')

Кипър - Русия 0:5 (0:1 - Денис Черишев (9') 0:2 - Магомед Оздоев (23') 0:3 - Артьом Дзюба (79') 0:4 - Головин (89) 0:5 - Черишев (90)

Шотландия - Сан Марино 6:0 (1:0 Джон Макгин (12') 2:0 Джон Макгин (27') 3:0 Джон Макгин (45') 4:0 Лорънс Шанкланд (65') 5:0 Стюарт Финдли 6:0 Стюарт Армстронг

Естония - Германия 0:3 (0:1 - Гюндоган (51) 0:2 - Гюндоган (58) 0:3 - Вернер (71)

Уелс - Хърватия 1:1 (0:1 - Влашич (9) 1:1 - Бейл (45)

Полша - Северна Македония 2:0 (1:0 - Франковски (74) 2:0 - Милик (80)

Словения - Австрия 0:1 (0:1 - Пош (21)