Трети отбор си уреди билет за Евро 2020

Националният отбор на Русия стана третият класирал се тим на Евро 2020. "Сборная" си осигури билет за еврофорума след убедителна победа над Кипър с 5:0. Два кръга преди края на квалификациите руснаците не могат да паднат по-ниско от второто място в групата си при какъвто и да е резултат в оставащите двубои.

За убедителния успех на Русия помогна и червеният картон на Константинос Лаифис, изгонен още в 28-ата минута на мача. Иначе, попаденията във вратата на Кипър бяха дело на Денис Черишев на 2 пъти, Магомед Оздоев, Артьом Дзюба и Александър Головин.

Белгия с лекота постигна осми пореден успех в евроквалификациите

Националният отбор на Белгия спечели рутинно визитата си на Казахстан с 2:0 в Астана. Гостите откриха чрез Миши Батшуай в 21-ата минута, а Тома М...

По-рано билета си за европейското първенство в 12 европейски града си подпечатаха отборите на Белгия и Италия.

Междувременно, Холандия записа своята пета победа в групата, след като се наложи с 2:1 над Беларус. "Лалетата" излязоха временно на върха, за който в група С си съперничат с тима на Германия, който по-късно гостува на Естония. Жоржиньо Вайналдум се разписа в 32' и 41', а след почивката Станислав Драгун върна едно попадение.