7 гола, 5 мача: Срещите в Бундеслигата не впечатлиха - най-вече голямото дерби

1243 0

В днешния ден (29.04) от 16:30 часа българско време в германската Бундеслига започнаха пет срещи. Най-големи очаквания имаше към дуела между третия в класирането Унион Берлин и шестия Байер Леверкузен.

Във всички мачове обаче паднаха общо едва седем попадения, като най-много попадения, а и драма имаше в сблъсъка между Щутгарт и Борусия Мьонхенгладбах. Домакините излязоха от зоната на изпадащите след безценен успех с 2:1.

Гостите изостанаха в резултата още в 22-рата минута, когато Гираси откри. Вайгъл изравни в 77-ата, но четири минути след това Итакура си изкара директен червен картон. Още две минути по-късно Кулибали отново изведе домакините напред и оформи крайното Щутгарт - Борусия 2:1.

Въпросното дерби между Унион Берлин и Байер Леверкузен завърши без попадения. И двата отбора не сториха достатъчно, за да заслужат успеха. Гостите имаха предимство при притежанието на топката (61%), но сякаш една идея по-чистите ситуации бяха за Унион.

РБ Лайпциг пък направи важна крачка към топ 4. "Биковете" се вдигнаха след поражението с 0:2 от Байер и успяха да сломят Хофенхайм с минималното 1:0 у дома. Това поставя под въпрос и оцеляването в елита за Хофенхайм.

В другите два сблъсъка с този начален час Кьолн загуби у дома с 0:1 от Фрайбург, а Айнтрахт Франкфурт и Аугсбург не се победиха, като приключиха при равенство 1:1.