Марио Гьотце и Коло Муани вилнеят, Айнтрахт Франкфурт е първият 1/2-финалист за Купата на Германия (ВИДЕО)

1922 0

Отборът на Айнтрахт Франкфурт е първият полуфиналист в турнира за Купата на Германия през сезон 2022/23!

Тимът на Оливер Гласнер победи с 2:0 на свой терен Унион Берлин, а всичко най-интересно в този 1/4-финал се случи през първото полувреме и по-конкретно - между 11-ата и 13-ата минута.

Коло Муани с 2 гола, Гьотце с 2 асистенции

Първо Марио Гьотце отклони технично към Рандал Коло Муани, който си овладя добре топката, навлезе в наказателното поле и преодоля вратаря за 1:0.

Малко след това падна и второто попадение в срещата, в което отново бяха замесени същите лица - Гьотце видя от дълбочина Муани и го изведе по крилото, а стражът на Унион тръгна да пресича подаването, но не прецени добре излизането си и в крайна сметка бе прехвърлен ефектно от 24-годишния французин за 2:0.

Video edited on Kapwing

Трети гол на Рафаел Боре пък бе отменен заради засада в 20-тата минута! През втората част гостите от столицата опитаха да се върнат в двубоя, но отправиха само един точен изстрел и така се простиха с надеждите си в турнира за Купата на страната.