Рекорден гол остави Борусия Дортмунд в борбата за титлата (ВИДЕО)

1343 0

Борусия Дормунд записа 18-тата си победа от началото на сезона в Бундеслигата, след като спечели дербито с Унион Берлин с 2:1. Срещата бе част от 27-мия кръг на надпреварата, а в герой за победителите се превърна Мукоко с попадението му в 79-тата минута.

По този начин 18-годишният национал на Германия вкара седмото си попадение от началото на сезона и разполага с повече голове от всеки тийнейджър в петте най-добри футболни надпревари в Европа от началото на сезона.

Останалите две попадения в срещата бяха дело на Мален в 28-мата минута и Беренс в 61-вата, който върна надеждите на столичани за нещо от този мач след грешка на Зюле, но активът от точки остана на "Сигнал Идуна Парк".

По този начин "жълто-черните" събраха 56 точки, с които изостават на само две на победилия по същото време - Байерн Мюнхен. Унион пък разполага с 5 точки по-малко и са напълно достатъчни за третото място във временното класиране.

Следете всичко най-интересно от Бундеслигата със SportLive.bg!