12 гола в 5 мача: Байер Леверкузен и Щутгарт окупираха върха в Германия (ВИДЕО)

624 0

Пет мача с начален час 16:30 (българско време) от 6-ия кръг на немската Бундеслига се изиграха в днешната събота, 30-и септември.

Майнц 0:3 Байер Леверкузен

Тимът на Шаби Алонсо продължи с великолепното си представяне през сезон 2023/24 и записа класически успех като гост, който го върна на първото място във временното класиране (16 точки). Попаденията бяха дело на Сеп ван ден Берг (18' автогол), Алехандро Грималдо (59') и Йонас Хофман (65').

Бохум 1:3 Борусия Мьонхенгладбах

"Жребците" също записаха победа като гости. И трите гола за тях паднаха през първите 45 минути - Флориан Нойхаус (27') и Аласан Плеа на два пъти (37' и 45+3'), а автор на почетното попадение за домакините бе Антони Лосила (68').

Волфсбург 2:0 Айнтрахт Франкфурт

"Вълците" сразиха "екзекутора" на Левски в турнира Лига на конференциите, а звездата на "орлите" - Марио Гьотце, бе изгонен с втори жълт картон в 59-ата минута. Точен за Волфсбург на два пъти бе Йонас Винд (31' и 84').

Кьолн 0:2 Щутгарт

"Бяло-червените" излязоха на второ място в таблицата (15 точки), благодарение на два гола на Дениз Ундав през второто полувреме (68' и 88').

Хайденхайм 1:0 Унион Берлин

Столичани допуснаха пета поредна загуба във всички турнири, а единственият гол в мрежата им падна в 59-ата минута и бе дело на Ян-Никлас Бесте.

*В 19:30 часа започва сблъсъкът между РБ Лайпциг и Байерн Мюнхен, който ще можете да следите НА ЖИВО В SPORTLIVE.BG!