Хари Кейн отвя Холанд в Бундеслигата с постижение, което засенчва чудовищните деяния от Ерлинг

8265 0

Байерн Мюнхен си гарантира четвъртата победа в Бундеслигата още през първото полувреме срещу застрашение от изпадане през този сезон Бохум. Баварците водеха с 4:0 след 45 минути игра, а по-малко от десет минути след старта на втората част Хари Кейн вкара от дузпа втория си гол, за да увеличи аванса до 5:0.

В последните минути от редовното време пък англичанинът оформи и хеттрик. Освен трите попадения бившият нападател на Тотнъм даде и две асистенции към Лерой Сане в 38' и към Матис Тел в 81'. По този начин той събра 7 гола и 3 асистенции в германската Бундеслига. Кейн е замесен в 10 попадения в 5 мача в първенството.

От сезон 2004/05 (за когато последно Opta има данни) насам няма футбоист, който да е бил със същите показатели след първите си пет сблъсъка, като се доближава единствено Ерлинг Холанд (с 8). Разбира се, Холанд го прави с фланелката на Борусия Дортмунд. Вижте повече за това как Байерн Мюнхен смаза Бохум, а Кейн не спря да вилнее.