Смелият Олимпик Марсилия на Гатузо се издъни в дербито след драма (ВИДЕО)

1395 0

Олимпик Марсилия отстъпи с 2:3 при визитата си на Монако в дербито от седмия кръг на Лига 1. Така новият треньор на марсилци Дженаро Гатузо стартира с поражение в осмия си различен клуб като наставник.

Гостите повеждаха на два пъти в резултата преди почивката, но в крайна сметка не успяха да спечелят дори точка от Княжеството. Още до 10-ата минута двата тима си размениха попадения чрез Ндиайе (1') и Аклиуш (8').

След 10-ина минути младият сенегалец се превърна в асистент и подаде за гола на Жиго (18'), а в 23-ата минута и голмайсторът на "монагаските" се превърна в асистент - към Балогън за 2:2 до почивката.

В 52-ата минута последните двама замесени си размениха ролите и 21-годишният Мане Аклиуш оформи крайното 3:2. Чрез този успех Монако се изкачи поне временно на върха в класирането с 14 точки след 7 двубоя. Марсилия пък няма успех в последните си четири шампионатни двубои и е осми с девет пункта.

Следете всичко най-интересно около Лига 1 със SportLive.bg!