Кристоф Галтие призна: Лео Меси носи ПСЖ, казах на всички да играят за него

2994 0

Треньорът на ПСЖ - Кристоф Галтие, засипа с похвали суперзвездата на тима - Лео Меси, след като именно той бе в основата на успеха на своя тим с 2:1 над Тулуза в събота.

"Принцовете" губиха в резултата до 20-ата минута, но Ашраф Хакими изравни 7 минути преди полувремето. Меси осъществи пълния обрат с красив гол от сериозна дистанция в 58-ата минута.

"Лео носеше отбора. Определено изпитвахме липса, не само от отсъствието на Ней и Килиан, но и на Марко Верати, Серхио Рамос. Той осъзна ролята си на лидер", заяви Галтие, цитиран от "Canal Supporters" и продължи.

Днес и през седмицата, той очевидно беше много важен за нас. Поема често инициативата. Трябва да му даваме топката още по-често.

Голът му и сутиациите, които създаде, бяха много важни. Помолих отбора да играе и работи за Лео.Той трябва да бъде освободен от определени задачи", допълни още той.