Килиан Мбапе остави Неймар "в сянката си" и записа името си в историята на ПСЖ и Шампионска лига (ВИДЕО)

3514 0

Килиан Мбапе даде преднина на ПСЖ срещу Бенфика в среща от четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Французинът откри резултата в 40-тата минута, когато реализира дузпа, с която оформи резултата на полувремето - 1:0.

Това обаче не бе просто поредният гол за "младия шампион", а попадение номер "31" за Мбапе в Шампионска лига с екипа на ПСЖ.

По този начин той задмина бившия нападател на парижани - Единсон Кавани, напуснал клуба с 30 попадения на сметката си в надпреварата!

Kylian Mbappe becomes PSG’s all time top goal-scorer in the Champions League with 31 goals.

🥇 Kylian Mbappe - 31
🥈 Edinson Cavani - 30
🥉 Neymar Jr - 21

Numéro un. ☝️ pic.twitter.com/6DftEspaFo

— Statman Dave (@StatmanDave) October 11, 2022

Трети в клубната класация е най-скъпата покупка в историята на футбола - Неймар, вкарал 21 попадения до този момент. Това, разбира се, са попаденията на бразилеца с екипа на парижани единствено в Шампионска лига, в който турнир често пропуска решаващи двубои поради контузии.

Следете срещата между ПСЖ и Бенфика НА ЖИВО ТУК!