Дори без Лионел Меси и Неймар ПСЖ разгроми Клермон с 4:0 в Лига 1

4176 0

В мач от 5-ия кръг на френското първенство ПСЖ победи с 4:0 у дома си Клермон. В отсъствието на Лионел Меси, Неймар и Анхел ди Мария парижани нямаха проблем да се справят със съпротивата на гостите и продължават без грешка в Лига 1 през сезон 2021/22.

В 20-ата минута Андер Ерера отбеляза гол с глава, а 9 минути по-късно отново той направи резултата 2:0, след като една отбита топка застана на пътя му и той бе безпогрешен.

През втората част Килиан Мбапе направи резултата класически, след като бе изведен от Дракслер зад защитата и остана очи в очи срещу вратаря - 3:0 в 55-ата минута!

Крайното 4:0 оформи Идриса Гей десет минути по-късно, разписвайки се с глава след асистенция на Мбапе.