1631 0

Пари Сен Жермен постигна късна победа над Дижон и се изравни с Ница на върха в Лига 1. Шампионът на Франция обаче не показа убедителна игра в гостуването.

Ница и парижани имат по 49 точки и изостават с 3 точки от лидера Монако, който е с 52.

Мачът започна с опасност за ПСЖ - в 10-ата минута Орие върна лошо за Ареола, който трябваше да спринтира, за да изчисти. Малко по-късно гредата спаси гостите.

Все пак тимът на Унай Емери успя да поведе в 29-ата минута, когато Чафик изби удар на Лукас Моура на голлинията, но при втория опит бразилецът не сгреши - 1:0.

Само 2 минути по-късно Дижон се върна в мача - Рабио загуби топката от Мелу, който подаде на Таварес и нападателят направи 1:1.

След почивката ПСЖ натисна съперника, който удържа атаките до 81-ата минута. Тогава варатрят на домакините изби удара с глава на Мота в гредата, но същият при добавката от близо направи 2:1.

В 84-ата минута Гонсало Гуедеш стреля след добра атака и Кавани отклони в мрежата, оформяйки крайното 3:1.