Закъсалият Нюкасъл взе глътка въздух срещу Лийдс

1124 0

Нюкасъл победи като гост на Лийдс с 1:0 в мач от 23-тия кръг на Висшата лига на Англия. Гола на "свраките" отбеляза Джонджо Шелви в 75-ата минута, като изпълни точно пряк свободен удар.

Първата възможност беше пред домакините. В 11-ата минута Даниел Джеймс стреля, но не затрудни вратаря Мартин Дубравка. В 29-ата минута Шелви беше близо до гола за Нюкасъл и принуди стража Меслиер да се намеси. Първото полувреме мина равностойно, като и двата тима се отчетоха с множество неточни удари.

Равностойната игра продължи и през втората част. В 67-ата минута Даниел Джеймс опита далечен удар, като той беше блокиран от защитник на "свраките". В 75-ата минута Нюкасъл получи правото да изпълни пряк свободен удар. Джонджо Шелви застана зад топката и не сгреши.

С успеха Нюкасъл събра 15 точки в класирането и е на 18-то място. Лийдс е 15-ти с актив от 22 точки. За Лийдс следва гостуване на Астън Вила, докато следващият мач на Нюкасъл е домакинство на Евертън.

Ето и защо правозащитна организация погна Нюкасъл Юнайтед.