За първи път: Висшата лига ще има жена за президент!


За първи път: Висшата лига ще има жена за президент!
Снимка: Getty Images/Guliver

786 0

За първи път в историята жена ще бъде президент на Висшата лига, след като днес Алисън Британ единодушно бе избрана да застане начело на английския елит. Британ ще заеме поста в началото на следващата година, заменяйки временния президент Питър МакКормик.

"Обичам футбола, откакто съм дете, така че съм изключително щастлива да бъда назначена на тази позиция. Футболът е спорт с огромно национално значение и може да има изключителен позитивен ефект върху общностите", сподели Британ, която е и изпълнителен директор на частен бизнес в областта на туризма.

Изпълнителният директор на Висшата лига Ричард Мастърс поздрави Британ за назначението. "Тя има страхотна визитка в частния бизнес и е уважавана и харесвана във всички индустрии, в които е работела. Освен това, тя има особен интерес към футбола и има идеи как да го развие", каза той.

Междувременно Висшата лига затегна наказанията за нахлуване или пиротехника от фенове (подробности четете в линка).

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

"Неутрални" президенте Гонзо, защо за "червени" е едно, а за "сини" - друго... ПРИМЕРНО?

При положение, че ЦСКА и Левски са най-големите български клубове, най-успешните и с най-богатата история,...

Най-четени новини

виж всички