ВАР съдиите от злополучния мач Тотнъм - Ливърпул получиха наряди във Висшата лига

1036 0

Футболните съдии, които отговаряха за ВАР в злополучния мач между Тотнъм и Ливърпул, са получили наряд за двубой от Висшата лига. Дарън Ингланд и Даниел Кук придобиха незавидна слава, след като не зачетоха редовен гол на Луис Диас миналия месец.

Нов шанс след провинението

Ингланд и помощникът му Кук трябваше да отговарят за системата за видеорбитраж по време на срещата между Тотнъм и Ливърпул, завършила с победа с 2:1 за лондончани. При 0:0 през първото полувреме гол на Луис Диас в полза на гостите бе отменен заради засада, каквато обаче нямаше.  Заради грешката си Ингланд и Кук бяха наказани да не ръководят по един мач, но този уикенд двамата отново се завръщат, макар и поотделно.

Дарън Ингланд ще бъде четвърти съдия на мача между Брентфорд и Бърнли, докато Кук бе поставен за страничен съдия на срещата Шефилд Юнайтед - Манчестър Юнайтед. Главен съдия на срещата в Шефилд ще бъде Майкъл Оливър, който в последния кръг се забърка в друг скандал с решението си да не изгони от игра халфа на Манчестър Сити Матео Ковачич в двубоя с Арсенал