Юрген Клоп не бърза да пуска Салах на Олимпиадата


Юрген Клоп не бърза да пуска Салах на Олимпиадата
Снимка: Getty Images/Guliver

987 0

Треньорът на Ливърпул Юрген Клоп ще пожелае да види изчерпателно описание на тренировачната програма на Египет за олимпийските игри в Токио през 2020-та година преди да реши дали да позволи на Мохамед Салах да играе за страната си в Япония. Наставникът на отбора на Египет до 23-годишна възраст Шавки Гариб изрази желание да вземе звездата на мърсисайдци в отбора си на Олимпиадата, но Салах все още не е взел крайно решение.

Футболният турнир на олимпийските игри ще се проведе в 6 града в Япония между 22-ри юли и 8-ми август. Това означава, че ако Салах играе за Египет на Олимпиадата, той ще пропусне финалния етап от подготовката на неговия тим за новия сезон, а ако „фараоните“ стигнат до по-предна фаза от турнира, няма да бъде на линия и за мача от Къмюнити шийлд и старта на новия сезон във Висшата лига.

27-годишният нападател игра за Египет на Олимпиадата в Лондон през 2012-та година, но тогава той все още бе 20-годишен талант, който току що бе дошъл в Европа в тима на Базел. Сега Салах е една от звездите на световния футбол и все още се очаква дали той ще приеме повиквателната за предстоящата Олимпиада предвид статута му в тима на Ливърпул. Междувременно днес се появи информация, че олимпийските игри в Токио са под въпрос.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички