Три гола за 5 минути решиха спора между Тотнъм и Уест Хям за дерби с Челси

2153 0

Отборът на Тотнъм успя да отстрани Уест Хям от Купата на Лигата, след като го победи с 2:1 като домакин в дербито на Лондон от 1/4-финалите на надпреварата. Класирайки се за полуфиналите, "шпорите" си осигуриха още едно лондонско дерби, тъй като там ще срещнат Челси.

Трите попадения в срещата паднаха в рамките на пет минути през първата част на мача. Стивън Бергвайн изведе Тотнъм напред в резултата в 29-ата минута, но само три минути по-късно Джаред Боуен изравни.

Радостта на "чуковете" обаче не продължи дълго, тъй като в 34-ата минута Бергвайн асистира за Лукаш Моура, който отново изведе Тотнъм напред в резултата.

След това Тотнъм успя да поеме контрола над мача и да не позволи на Уест Хям да стигне до ново изравняване на резултата. Едва в заключителните десет минути на мача "чуковете" създадоха две голови положения - пред Банрама и Ярмоленко, но и двамата не успяха да вкарат.