Тотнъм изригна срещу клетия Бърнли, Бейл избухна с 2 гола

1221 0

Тотнъм разгроми Бърнли у дома в мач от 26-ия кръг на Висшата лига. "Шпорите" надвиха с 4:0, а крилото Гарет Бейл се отчете с 2 попадения. Той се разписа в 2' и 55', а другите 2 гола бяха дело на Хари Кейн и Лукас Моура.

Тотнъм поведе още след първата си възможност за гол. Във 2' Сон центрира отляво, а Бейл отблизо прати топката в мрежата, след като бе оставен непокрит. В 15' Бърнли инкасира второ попадение в мрежата си, когато Хари Кейн овладя подаване отляво, нахлу в наказателното поле и с мощен изстрел превзе близкия ъгъл на Поуп.
Резултатът стана класически в полза на домакините в 31'. Тогава Лукас Моура се възползва от неразбирателство в отбраната на гостите и простреля Поуп за 3:0. Четвъртото попадение падна малко след началото на второто полувреме. Сон комбинира с Бейл, той овладя в наказателното поле и стреля успешно, оформяйки крайния резултат.

До края на мача Тотнъм продължи да контролира събитията на терена и създаде още няколко възможности, но Кейн и Сон направиха пропуски. В класирането тимът на Жозе Моуриньо е осми с 39 точки, а Бърнли е 15-и с 28. В последните си 6 мача Тотнъм имаше 5 загуби и само 1 победа.