Безгрешен Манчестър Сити крачи уверено към титлата във Висшата лига

1489 0

Английският гранд Манчестър Сити не допусна изненада и победи Бърнли с резултат 0:2 като гост в мач от 22-ия кръг на Висшата лига. Така "небесносините" постигнаха деветата си поредна шампионатна победа и успяха да се откъснат на върха в класирането.

Още в третата минута Габриел Жезус изведе "гражданите" напред в резултата. Малко преди края на първата част пък Рахим Стърлинг удвои преднината на своя отбор, възползвайки се от асистенция на Илкай Гюндоган. През втората част гол на Рияд Марез бе отменен заради засада.

Манчестър Сити вече разполага с 47 точки - с три повече от втория Манчестър Юнайтед, който е и с мач повече. Ливърпул е трети с 40 пункта и по-късно тази вечер играе с Брайтън. Бърнли пък остава на 16-о място с 22 пункта.