С обрат в края: Ливърпул е 1-ви, Салах пак в историята на клуба и на Висшата лига (ВИДЕО)

1515 0

Ливърпул се изкачи поне временно на върха в английската Висша лига. Мърсисайдци осъществиха пълен обрат като гост на Кристъл Палас и победиха с 2:1. По този начин събраха 37 точки и изпревариха Арсенал, който е с 36, но и мач по-малко. "Орлите" пък остават на 14-а позиция с едва 16 пункта.

През първото полувреме Ливърпул имаше тотална доминация при притежанието на топката (77% срещу 23%) и 6 срещу 1 удара. Все пак най-доброто положение за гол бе пред домакините, които отправиха и единствения точен удар през тази част.

Любопитен факт е, че "орлите" осъществиха само 53 подавания през първото полувреме, като никога не са записвали по-малък брой през първите полувремена във Висшата лига от поне от сезон 2003/04 насам (откакто Opta прави подробни статистики и проучвания).

През втората част паднаха всички попадения. Първо домакините от Лондон поведоха чрез точно изпълнена дузпа от Матета. Мърсисайдци обаче осъществиха пълен обрат чрез Мохамед Салах (76') и Харви Елиът (90+1'). Те бяха улеснени и от изгонването на Джордан Аю, който четвърт час преди края получи втори жълт картон.

Салах пък реализира своя гол номер 200 за Ливърпул във всички турнири, като само още петима освен него са го постигали. Освен това попадението бе и под номер 150 за него във Висшата лига, като само други четирима са го правили за по-малко мачове.

Салах съумя да го стори за 247 срещи, а пред него са: Тиери Анри (за 220 мача), Хари Кейн (за 218 мача), Серхио Агуеро за 217 мача) и Алан Шиърър (за 212 мача).

Следващото изпитание пред Ливърпул е гостуване на Юнион Сент Гилис в Лига Европа (14.12), а във Висшата лига му предстои голям сблъсък с Манчестър Юнайтед (17.12). За Кристъл Палас предстои нов много труден мач в първенството - срещи шампиона Манчестър Сити (16.12).