Прецедент, купища рекорди и постижение на Мохамед Салах на Манчестър Юнайтед - Ливърпул

4941 0

Манчестър Юнайтед и Ливърпул не успяха да се победят в дербито на 32-ия кръг на Висшата лига, завършвайки при резултат 2:2 на "Олд Трафорд". След края на мача стана ясно, че дербито ни е направило свидетели на доста интересни постижения и рекорди.

Мохамед Салах и Бруно Фернандеш сред заподозрените

Салах с много интересно постижение срещу Юнайтед

Още: Зрелище! Манчестър Юнайтед пак спря Ливърпул на "Олд Трафорд" в драма с 4 гола и обрати (ВИДЕО)

Интересното е, че за пръв път от април 2022 година Манчестър Юнайтед не съумява да отправи удар към противниковата врата през първата част - тогава също бе срещу Ливърпул. Случаят е прецедент на "Олд Трафорд" от октомври 2015 година - срещу Манчестър Сити.

Изключителна бе случайността при Бруно Фернандеш, който вкара 50-ия си гол във Висшата лига с първия удар на Юнайтед в мача, и то в 50-ата минута. Мейну се превърна в първия 18-годишен играч, който вкарва срещу Ливърпул във Висшата лига след Сеск Фабрегас за тима на Арсенал.

Звездата на мърсисайдци Мохамед Салах пък вече може да се похвали с 6 гола на "Олд Трафорд", задминавайки "червената" легенда - Стивън Джерард. Междувременно пък Ливърпул отправи 62 удара в двата си мача срещу Юнайтед във Висшата лига.

Универсален войник: Коби Мейно шокира Ливърпул с феноменален гол! (ВИДЕО)