Обрат над Хъл Сити закрепи Тотнъм в средата на таблицата

1314 0

Тотнъм обърна десетима от Хъл Сити и остави "тигрите” с едва 1 точка от 11 мача от Висшата лига. Лондончани се наложиха с 2:1 и се изкачиха на десетото място в класирането с равни точки с Арсенал - по 17.

Джак Ливърмор откри с 25-метров шут, преди Хатем Бен Арфа да стреля над напречната греда от непосредствена близост за Хъл Сити. След почивката халфът на домакините Гастон Рамирес бе изгонен с директен червен картон за удар без топка срещу Ян Вертонген.

Хари Кейн изравни в 61-ата минута, след като Кристиан Ериксен бе ударил греда от свободен удар. Именно датчанинът реши мача в 90-ата минута в своя мач №50.